فهرست طبقات
یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ۴۳۳
طبقه بندی: سال 1391
چچ
2YbYtNiz2Kog2K7YqNix2Yog2LTZh9ix2K/Yp9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2YrZgw==

نشست خبری شهردار منطقه یک

: شهردار منطقه یک مشهد:‌
5 المان دائمی میهمان بهاری شهروندان منطقه یک شهرداری مشهد میشوند

شهرداد منطقه یک مشهد گفت : 5 المان دائمی در منطقه یک در راستای طرح استقبال از بهار تا انتهای سال نصب خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه 1 شهرداری مشهد، ساسان نورین‌مقدم در نشست خبری خود که در روز پنج شنبه 24 اسفند ماه برگزار گردید با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص طرح استقبال از بهار گفت: از آنجا که 50 تا 60 درصد رفت و آمد‌های شهروندان و زائران از این منطقه صورت می‌گیرد، سعی کرده‌ایم تا این منطقه را به بهترین و شایسته‌ترین وجه آماده استقبال از بهار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: طرح استقبال از بهار در دو بخش خدمات عمومی و اقدامات شاخص و المان‌های نوروزی اجرا می‌شود.
ساسان نوری‌مقدم اظهار داشت:‌ منطقه یک مشهد با جمعیت ساکن 195 هزار نفر به لحاظ جغرافیایی در هسته مرکزی شهر قرار دارد و روزانه بیش از 70 درصد از شهروندان از این منطقه عبور می‌کنند.
نورین ‌مقدم در ارتباط با پروژه بهسازی معابر خیابان احمدآباد خاطر نشان کرد: برای اجرا و نصب المان مرکزی در میدان فلسطین حدود 2.5 میلیارد ریال هزینه شده است و تلاش کردیم المانی در خور منطقه و با محوطه‌سازی و کف‌سازی میدان و همچنین اجرای آبنما،‌ زیرسازی و فضای سبزنمایی مناسب را برای این منطقه احداث کنیم.
شهردار منطقه یک مشهد تصریح کرد: فاز یک پروژه بهسازی و بازسازی پیاده‌روهای خیابان احمدآباد در حدفاصل میدان فلسطین تا میدان احمدآباد بود که مساحت آن در حدود 25 هزار مترمربع اعلام شده و در مدت یک سال به بهره‌برداری رسید،‌ اعتبار هزینه شده در این پروژه حدود 12 میلیارد و 500 میلیون ریال است.
وی عنوان کرد: پروژه بهسازی معابر خیابان احمدآباد شامل بهسازی معابر فرسوده و قدیمی،‌ اصلاح هندسی تقاطع‌ها، بهسازی آیلند میانی، ‌کاشت و اصلاح فضای سبز، تعویض پایه چراغ‌های فرسوده، نورپردازی آیلند میانی و مبلمان شهری است که سبب ایجاد مسیری ایمن در راستای عبور دوچرخه‌سواران، معلولان و نابینایان شده است.

نورین ‌مقدم یادآور شد: پروژه بهسازی و بازپیرایی خیابان احمدآباد شامل بازسازی و اصلاح تقاطع احمدآباد نیز می‌شود که با اجرای آن امکان تردد مستقیم از بولوار ملاصدرا به بولوار کلاهدوز میسر می‌شود و به میزان قابل توجهی از بار ترافیکی این محدوده کاسته می‌شود.
این مقام مسوول در ادامه با اشاره به طرح اجرای پیاده‌روسازی و پارک خطی بولوار شهید منتظری، عنوان کرد: با اجرا و بهره‌برداری کامل از این طرح فضای بسیار مناسبی در راستای پیاده‌روی،‌ ورزش و سلامت در این منطقه به وجود می‌آید، طول مسیر این پروژه یک‌هزار و 300 متر است و هزینه پیش‌بینی شده برای اجرای آن پنج میلیارد ریال است.
شهردار منطقه یک مشهد خاطر نشان کرد: از پروژه‌های شاخص منطقه یک می‌توان به پروژه احداث پیاده راه لاله، پروژه پیاده‌روسازی بولوار کلاهدوز،‌ پروژه بازگشایی بولوار مجد و پیاده‌روسازی بولوار فلسطین اشاره کرد که تمامی آنها در دست اقدام است.
وی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین فعالیت‌های تأثیرگذار بر توسعه جامعه شهری، توسعه فرهنگ و دایره فعالیت‌های فرهنگی است که بسیار مورد توجه دولت، نهادها و سازمان‌های مختلف قرار دارد و شهرداری از آن در راستای انجام فعالیت‌های محلی به منظور ارتقای سطح فرهنگ شهروندان استفاده می‌کند.
شهردار منطقه یک در خصوص برنامه‌های منطقه در خصوص متقارن شدن ایام دهه فاطمیه با عید نوروز اظهار داشت: سعی کرده‌ایم از المان‌هایی استفاده کنیم که بیشتر گل در آن به کار رفته باشد و رنگ و بوی شادی و سرور نداشته باشد.
وی ا فزود: چند المان مخصوص ایام دهه فاطمیه خواهیم داشت، ضمن اینکه منطقه با پرچم‌های مشکی به استقبال این دهه خواهد رفت.

 

 


 

منبع:
آدرس کوتاه شده: