• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر : فضای سبز
   تعداد بازدید: 354
   کد: 37042
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۱۲/۱۴

   استقبال از بهار در منطقه یک

   کاشت 17 هزار متر مربع نشای چمن
   استقبال از بهار در منطقه یک

   این روزها همه جای شهر میتوانی آدم هایی را ببینی که در تب وتاب نوکردن لباس ها و خانه هایشان هستند درست مثل شهرمان که این روزها بازدارد لباس نوروزی برتن می کند .لباسی پر از گل ها وشکوفه های رنگارنگ که با عطرش هوش از سرهر رهگذری می برد و نوید بهار میدهد .به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک: به جز 30هزار گل دائمی یک میلیون گل بهاری نیز در منطقه کاشته شده است ،گل های شب بو ، پامچال، بنفشه ، همیشه بهار،مینا چمنی، لاله و... از انواع این گل ها هستند که بیشتر در فصل بهار رشد می کنند و عطر بسیار خوبی دارند و((گل های شب عیدی)) خوانده می شوند.

   کاشت 17 هزار متر مربع نشای چمن :

   نورین مقدم  از کاشت 17 هزار متر مربع نشای چمن یاد می کند و 3 هزار و500 متر مربع چم جدید  را نیزبین کار های بسیاری که در استقبال از بهار انجام داده اند ، بر می شمرد. این مسئول در بیان تفاوت استقبال از بهار سال گذشته سجاد ، سه راه راهنمایی وآیلند های میانی احمد آباد که سال گذشته سبد گل وجود داشت ، به فرشی از گل مزین شده است .

   وی در ادامه به طرح میدان شریعتی (تقی آباد)اشاره می کند:در این طرح که متعلق به سازمان فضای سبز شهرداری مشهد است، آبشاری از گل در نظر گرفته شده  که اطراف آن نیز چمن کاری خواهد شد.

   رنگ آمیزی و رفع نواقص مبلمان شهری وسیستم های روشنایی و..

   شهردار منطقه یک یادآوری می کند : از دیگر اقدامات منطقه ، رنگ آمیزی و رفع نواقص مبلمان شهری، تعمیر ومرمت وسایل بازی کودکان در سطح منطقه ، رنگ آمیزی جداول پارک ها  وتکمیل و واکاری پر چین های،رفع نواقص سیستم های روشنایی ایمن سازی تابلو ها  وپایه ها ی روشنایی،نوسازی شبکه های برق ، مرمت ورفع نقص آب نماهای سطح منطقه ، رنگ آمیزی آب نماها ،لکه گیری و بازکاشت چمن های خراب شده و رفع نقص وسایل بدن سازی در سطح منطقه است.

   باکس های گل در تمام منطقه:

   نورین مقدم با اشاره به نصب المان هایی در قالب سبد و گوی گل یادآوری می شود : این المان ها درآیلند ها میانی احمد آباد مقابل خیابان ها محتشمی ، ابتدا احمد آباد و بخشی از بولوار سجاد تعبیه شده اند .  علاوه بر این المان های باکس گل نیز برای زیبا سازی فضای شهری در این منطقه تدارک دیده شده است که  به گفته این مسئول قرار است در همه محور های اصلی منطقه قرار بگیرد.

   وی  با بیان اینکه بعضی پروژه های بهاری این منطقه به پایان رسیده است ، می گوید : پیاده راه لاله بولوار سجاد ، پارک خطی خیابان نسترن ، پارک خطی خیابان سلمان ، اجرای شبکه نورپردازی بولوار جانباز ، شبکه دانش سرا ، سناباد ، سنایی ، آبکوه و دانشگاه و احداث چاه ارت برای سیستم های برقی سطح منطقه از پروژه های بهاری به بهره برداری رسیده است. 

    

   تعداد بازدید: 354
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندها
  اطلاعیه
  شورای اجتماعی محله
  سایت های مرتبط
  ویژه همکاران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,120,671
  تعداد بازدید امروز : 130
  تعداد بازدید این ماه : 9,902
  آخرین به روزرسانی : 1399/04/12 13:48
 • ارتباط با ما
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط منطقه 1 شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد