• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 558
   کد: 23630
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۲/۰۱/۲۶

   با رعایت استانداردهای جهانی در خیابان احمدآباد مشهد؛
   مقدمه پیوستن منطقه یک به جامعه جهانی ایمن فراهم شد

   درحال حاضر اکثر استانداردهای لازم در محور احمد آباد به عنوان یکی از محورهای پرتردد مشهد در راستای پیوستن به جامعه جهانی ایمن رعایت شده است
   با رعایت استانداردهای جهانی در خیابان احمدآباد مشهد؛مقدمه پیوستن منطقه یک به جامعه جهانی ایمن فراهم شد


   درحال حاضر اکثر استانداردهای لازم در محور احمد آباد به عنوان یکی از محورهای پرتردد مشهد در راستای پیوستن به جامعه جهانی ایمن رعایت شده است که از جمله آن می‌توان به رعایت مسائل ایمنی در تقاطع‌ها، احداث پیاده‌رویی ایمن برای شهروندان، ایجاد مانع در پیاده‌روها به منظور جلوگیری از ورود موتورسواران ، اجرای پل‌های هوایی و تجهیز آن به پله برقی و آسانسور، ایجاد روشنایی مناسب در این محور برای ارتقا امنیت در شب، ایجاد کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و ...اشاره کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مدیر ساماندهی و مهندسی بهران شهرداری مشهد با اشاره به عضویت 160 کشور دنیا در جامعه جهانی ایمن تصریح کرد: برای پیوستن به جامعه جهانی ایمن باید برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی در جهت پیشگیری، کاهش آمار و تبعات حوادث مختلف با مشارکت شهروندان، مسئولان ایمنی،سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و ... در شهرها انجام شود.
   وی ادامه داد: اولین هدف در راه پیوستن به جامعه جهانی ایمن کاهش شدت و عوارض ناشی از حوادث است که در این راه باید شش شاخص مورد توجه قرار گیرد.
   مدیر ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد با اشاره به این شاخص‌ها بیان کرد: مهمترین این شاخص‌ها شامل حضور مداوم در شبکه جوامع ایمن درسطح ملی و بین المللی، انجام اقدامات پایش و ارزشیابی برای سنجش برنامه، داشتن برنامه و اهداف برای هر محیط و هر گروه سنی و... است
   وی در ادامه با اشاره به تلاش مشهد برای پیوستن به جامعه جهانی ایمن گفت: منطقه یک مشهد به عنوان پایلوت مناطق این شهر برای پیوستن به جامعه جهانی ایمن انتخاب شده است که در این راستا گروهی از کارشناسان این جامعه جهانی برای بازدید به شهر مشهد سفر کردند.
   لازم به ذکر است بعد از منطقه یک مشهد، مناطق 9 و ثامن به عضویت جامعه جهانی ایمن درخواهند آمد

    

    

   تعداد بازدید: 558
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندها
  اطلاعیه
  شورای اجتماعی محله
  سایت های مرتبط
  ویژه همکاران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 4,878,829
  تعداد بازدید امروز : 966
  تعداد بازدید این ماه : 33,012
  آخرین به روزرسانی : 1398/06/25 13:51
 • ارتباط با ما
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط منطقه 1 شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد