• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 322
   کد: 114544
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
   امنیت ایمنی شهروندان با برگزاری

   دوره آموزش پیشگیری از برق گرفتگی توسط دبیرخانه جامعه ایمن منطقه یک

   در راستای اهداف جامعه ایمن، شهرداری منطقه یک مشهد در سال گذشته به عنوان اولین منطقه به شبکه جهانی جوامع ایمن الحاق گردید و به منظور افزایش سطح ایمنی مردم و پیشگیری از سوانح و حوادث، شهرداری این منطقه از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از وقوع برق گرفتگی برای کارشناسان فضای سبز، تأسیسات و نمایندگان مدیریت بحران مناطق 13 گانه مشهد خبر داد.
   دوره آموزش پیشگیری از برق گرفتگی توسط دبیرخانه جامعه ایمن منطقه یک

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، جواد اصغری شهردار منطقه در تعریف جامعه ایمن به خبرنگار ما گفت: جامعه ایمن جامعه است مبتنی بر پیشگیری از حوادث که متکی به مشارکت مردم و دخالت مسئولین محلی و همکاریهای بین بخشی می باشد، دراین مدل که هدف آن به حداقل یا حتی به صفر رساندن سوانح و حوادث و آسیب‌هاست شاخصهایی منظور شده تا با رسیدن به آنها جامعه ایمن مورد نظر ایجاد گردد.
   وی اظهار داشت: جامعه ایمن منطقه جهت انجام پیگیری اقدامات ایمنی دارای کارگروه های مختلفی از جمله کارگروه پیشگیری از مرگ خاموش ناشی از گاز منو‌اکسید‌کربن، کارگروه ایمنی معابر و ترافیک، کارگروه ایمنی مساجد و اماکن مذهبی، کارگروه ایمنی مدارس و اماکن آموزشی و..... می باشد. اعضای این کارگره‌‌ها‌ی تخصصی، کارشناسان ادارات مختلف می باشند که متولی تامین سلامت و ایمنی شهروندان هستند و با برگزاری جلسات متعدد، پیشنهادات کارشناسی خود را به کمیته راهبردی جامعه ایمن منطقه که شامل روئسا و نمایندگان تام‌الاختیار ادارات مذکور شامل، شرکت های خدماتی در سطح مشهد، اورژانس 115، هلال احمر، بهزیستی، پلیس راهور، آموزش و پرورش، صدا و سیما، مرکز بهداشت و.....  ارائه داده که پس از طرح در جلسه در صورت تصویب اجرایی می‌گردد.
   وی در ادامه افزود: یکی از مصوبات کمیته راهبری جامعه ایمن منطقه، بازدید ایمنی از مساجد سطح منطقه یک بوده که به لطف خداوند و با تلاش و بازدیدهای مکرر کارشناسان کارگروه ها محقق گردیده است و به همین منظور در ابتدای دیماه برای اعضای اتحادیه های تعمیرکاران لوازم گازسوز و نصابان آن، مدرسان و مربیان فنی و حرفه ای و.... برگزاری دوره آموزش پیشگیری از مرگ خاموش ناشی از گاز منو‌اکسید‌کربن نیز در دست اقدام می باشد.
   جواد اصغری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته در جهت ارتقاء سطح ایمنی منطقه اظهار امیدواری کرد که ارائه این آموزش‌ها بتواند از میزان وقوع حوادث کاسته و در نهایت سبب ارتقاء سطح ایمنی شهروندان شود. 

   تعداد بازدید: 322
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندها
  اطلاعیه
  شورای اجتماعی محله
  سایت های مرتبط
  ویژه همکاران
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 5,123,604
  تعداد بازدید امروز : 89
  تعداد بازدید این ماه : 12,835
  آخرین به روزرسانی : 1399/04/16 12:38
 • ارتباط با ما
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط منطقه 1 شهرداری مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد